پیامبر اکرم (ص): زگهواره تا گور دانش بجوی.
اپلیکیشن اندروید | تلگرام | اینستاگرام | تماس با ما
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
نسخه‌ی چاپی | PDF | ارسال به دوستان
۱۰ عزادار حسینی شهید شدند
حمله نیروهای امنیتی نیجریه به شیعیان شرکت‌کننده در مراسم عزاداری اربعین
شیعیان شرکت کننده در مراسم عزاداری اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، در شهر کادونای نیجریه هدف حمله نیروهای امنیتی قرار گرفتند.

به گزارش بصیرت: نیروهای امنیتی نیجریه امروز (دوشنبه) شیعیان این کشور را که در مراسم عزاداری اربعین حسینی در شهر کانو شرکت کرده‌ بودند به گلوله بستند.

منابع خبری اعلام کردند که بر اثر این تیراندازی ۱۰ تن از شیعیان به شهادت رسید و چند تن دیگر به شهادت رسیدند.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرده نیروهای پلیس نیجریه دستکم ۱۰ تن از آنان را به قتل رسانده‌اند.

به گفته  شاهدان عینی، پلیس نیجریه شیعیان این کشور را در خارج شهر کانو در شمال شرقی نیجریه به گلوله بست.

یک شاهد عینی به خبرگزاری فرانسه گفت که دست‌کم ۱۵ جسد را بر روی زمین مشاهده کرده است.

وی اضافه کرد که پلیس این اجساد را از محل حادثه به جای دیگر منتقل کرد.

یک افسر پلیس نیجریه نیز ضمن تایید حمله به شیعیان مدعی شد که این افراد دست به خشونت زده بودند!

جنبش اسلامی نیجریه در بیانیه ای اعلام کرد شیعیان صبح دوشنبه در اقدامی نمادین مراسم راهپیمایی اربعین را برگزار می‌کردند که هدف حمله قرار گرفتند.

در بیانیه این جنبش آمده است: پلیس نیجریه به راهپیمایان طلح‌طلب در جاده شهر کانو حمله کرد. آن‌ها به سوی راهپیمایان تیراندازی کردند و سپس برخی از مأموران پلیس از روی عمد یکی از همکاران خود را به ضرب گلوله کشتند. این نیز یک طرح شیطانی دیگر برای سرکوب جنبش اسلامی در نیجریه است.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس در این حمله به شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های جنگی متوسل شده‌اند.

گفتنی است آذرماه سال گذشته بود که ارتش نیجریه با یورش به منزل «شیخ ابراهیم زکزکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه صدها هوادار ایشان را به شهادت رساند و سپس او را که به شدت مجروح شده بود، به بیمارستان نظامی ایالت کادونا منتقل کرد.

با گذشت چند ماه از بازداشت شیخ زکزکی، بهمن ماه سال گذشته بود که محمد ابراهیم زکزکی تنها پسر باقی مانده وی در بیانیه‌ای، با دعوت از مردم نیجریه برای انتشار پیام جنبش اسلامی نیجریه ارتش این کشور را مسبب اصلی جنایت کشتار شیعیان دانست.

وی در ادامه تأکید کرده بود: ارتش نیجریه مسئول حفظ جان شهرواندان کشور است و از سویی نیز این ارتش نیجریه است که مسبب اصلی این جنایت شنیع بود و در حالی که بسیاری از برادران و خواهران ما به قتل رسیدند و جسدشان تکه تکه شد، خانه هایشان تخریب و به مقدساتشان اهانت شد و از سویی بسیاری از مردم ما در بازداشت به سر می‌برند، مسببان این جنایت آزادانه در حال راه رفتن هستند.

حالا امروز در تازه‌ترین خبرها درباره خشونت‌ها علیه شیعیان نیجریه‌ای، رسانه‌ها از حمله به شرکت کنندگان در مراسم اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خبر داده‌اند.

 

//منبع:ابنا

یک دیدگاه بگذارید

دیدگاه‌های کاربران

نخستین دیدگاه را شما بگذارید.

نظرسنجی

پیشنهاد 1
پیشنهاد 1
پیشنهاد 1

پیوند‌ها

پیشنهاد 1
پیشنهاد 1
پیشنهاد 1